Bireysel ve Merkezi Isıtma

Isıtma sistemleri günümüzde son teknoloji ile üretilmektedir. İnsanların sıcak su ve ısınma gibi iki temel
ihtiyacını karşılamak için sürekli yeni teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Isıtma sistemleri dediğimizde aklımıza ilk olarak günümüzde hemen hemen her evde kombi gelmektedir. Hem sıcak su hem de ısınma ihtiyaçlarını karşılayan bu cihazın yanında kazan, kat kaloriferi,radyatör,brülör, boyler, su ısıtıcıları ve diğer bazı cihazlar da ısıtma sistemleri içinde yer almaktadır. Böylesine geniş bir yelpazeye sahip olan ısıtma cihazları birçok marka tarafından üretilmektedir.

Her insanın kendi ekonomik bütçesine göre ısıtma sistemleri ürünü bulunmaktadır. Özellikle bazı markalar hem satış yapmakta hem de ardından servis hizmeti vermektedir. Çünkü bu ürünler sürekli kullanıldıkları için bazı zamanlarda arızalanabilmektedirler. Her firma kendi ürününün orijinal parçalarını da üretmeye başlamışlardır. Oluşturdukları teknik servis ağıyla da müşterilerine hizmet vermektedirler. İnsanlar için özellikle kış aylarında olmazsa olmaz ısıtma sistemleri zaruri bir ihtiyaç olarak dikkat çekmektedir. Oluşacak herhangi bir arızanın bir an tamir edilmesi markaların müşteri memnuniyeti için oldukça büyük önem arz etmektedir. Çünkü marka imajı günümüzde firmaların geleceği için çok önemlidir. Olumlu bir marka imajı olan firmalar yıllar geçtikçe oluşturdukları güvenle daha da büyümektedirler. Marka imajı açısından en ufak bir olumsuz izlenim oluşturan firmalar ise gün geçtikçe küçülmekte ve değer kaybetmektedir.

Yapılan teknolojik gelişmelerin belki de en çoğu kombiler üzerinedir. Isıtma sistemleri içerisinde kullanımı en kolay olan kombiler günümüzün bir numaralı ısıtma araçlarıdır. Markalar da bu doğrultuda sürekli kombi modellerine yeni özellikler ekleyerek sürekli geliştirme yapmaktadırlar. Müşterilerine daha konforlu bir ısınma seçeneği sunmak isteyen firmalar müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda da cihazlarını daha modern ve kullanışlı bir hale getirmektedirler. Dünya üzerinde yapılan teknolojik çalışmalar da ısıtma sistemlerini günümüzde gerçekten çok üst düzeye getirmektedir. Daha az enerji harcayan ve daha fazla ısıtma sağlayan ürünler geliştirilmekte bu sayede insanlar ekonomik olarak rahat etmektedirler. Her evin vazgeçilmez bir ihtiyacı olan bu ısıtma sistemleri ilerleyen yıllarca şüphesiz daha gelişmiş hale geleceğe benziyor.

Industrial engineering is concerned with the development, improvement, and implementation of integrated systems of people, money, knowledge, information, equipment, energy, materials, analysis and synthesis, as well as the mathematical, physical and social sciences together with the principles and methods of engineering design to specify, predict, and evaluate the results to be obtained from such systems or processes. While industrial engineering is a longstanding engineering discipline subject to (and eligible for) professional engineering licensure in most jurisdictions, its underlying concepts overlap considerably with certain business-oriented disciplines such as operations management.

Depending on the sub-specialties involved, industrial engineering may also be known as, or overlap with, operations research, systems engineering, manufacturing engineering, production engineering, management science, management engineering, ergonomics or human factors engineering, safety engineering, or others, depending on the viewpoint or motives of the user.